Artık internetin günümüzde oldukça yaygın ve etkin bir şekilde kullanılıyor olması ve her geçen güçlü yatırımcılarında yatırım yapıyor olmaları ile birlikte, gelecek dünyanın en etkin kullanılacak iletişim araçlarının başında gelen internetin, artık en iyi satış pazarlama sistemi olarak da kullanıldığını görebiliyoruz.

Devamını Okuyun


İnternet sitelerinin günümüzde belirli kriterlere sahip olmaları ve bu kriterler ile çok daha iyi bir şekilde ziyaretçilerine hizmet vermeleri mümkün olmaktadır. Burada Google SEO kriterleri, Google reklam yayıncı kriterleri, Google news kriterleri, DMOZ kriterleri gibi bir çok farklı kriterler bulunmaktadır. Genel olarak internet site sahipleri bir çok kriteri sitelerinde kullanarak, daha iyi bir internet sahibi olmak ve tabi ki ödülünü almak istemektedirler.

Devamını Okuyun


Bir önceki yazımız olan Site İçi SEO Çalışmaları konumuzda, sizlere site içi linklemenin öneminden ve bir kaç örnek ile nasıl yapabileceğinizi sizlere anlatmıştık. Tabi ki bu her yazıdan link almayacağınız ve link alabileceğiniz anlamlarını taşımamaktadır.

Site içi linklemeyi bir marketin içi gibi ele almalısınız. Büyük bir markete girdiğiniz zaman, markette ki ürünlerin sıralamalarına dikkat ederseniz, mantıksız bir dizilim bulamazsınız. Çünkü her ürün grubu kendi içerisinde yer almakta olup, farklı farklı reyonlarda dizilmemektedir.

Devamını Okuyun


Öncelikli olarak şunu belirtelim ki ; dış bağlantının önem kadar, iç bağlantılarında önemi bulunmaktadır. Ancak bu söylem, iç seo çalışması aracılığı ile üst sıralarınıza çıkacağınızın bir göstergesi değildir.

Çünkü tek bir sayfalık internet sitesinin bile günümüzde aramalarda ilk sıralarda çıktığını görebiliyoruz. Bunun sebebi tabi ki sitenin sahip olmuş olduğu backlink olsa da, genel olarak doğru bir site için iç link çalışmalarının önemi büyük olmaktadır.

Devamını Okuyun