Bir önceki yazımız olan Tanıtım Yazıları Ne Tür Sitelerde Yayınlamalı konumuzda, sizlere genel olarak tanıtım yazılarınızı aynı türde ki sitelerden almanın çok fazla fayda getirmeyeceğini belirtmiştik. Bununla ilgili olarak sizlere tüm detayları eksiksiz olarak vererek, neden aynı tarz sitelerin sizlere tam olarak fayda getirmeyeceğini anlatacak ve hatta en çok tanıtım yazılarının neden haber sitelerinde yayınlandığını da sizlere detayları ile belirteceğiz.

Öncelikli olarak bir önce ki konumuzda moda sitesini ele almıştık ve aynı şekilde moda sitesi ile devam edeceğiz. Size ait olan bir moda sitesi içerisinde genel olarak kategoriler ve başlıklar bellidir. Buna göre ele aldığımızda kadın modası, erkek modası, çocuk modası, makyaj, saç gibi ana başlıklar ve bunların alt başlıkları ile birlikte, uzun bir kategori listesine sahip olmamız mümkün olmaktadır.

Buna göre durumu tekrar değerlendirmek gerekirse eğer, sizin sitenizin backlink yada tanıtım yazısı almış olduğu moda sitesi ile sizin moda sitenizin içeriklerinin bir birinden farklı olması gerekmektedir. Her iki sitenin de anahtar kelimesinin moda olacağını düşünürsek eğer,  bu bir tavuk dönercinin, “bizde de var ama, sen git falanca dönercide yemek ye” demesi ile aynı durumu oluşturur.

Bu nedenle moda sitesinden alınabilecek en iyi tanıtım yazısı, sitenizin farklı kategorisine olmalıdır. Tanıtım yazınızı yada backlinkiniz için yayın yapacak olan moda sitesini incelerken, sizde olan ancak alım yapacağınız sitede olmayan bir kategoriye veya içeriğe yoğunlaşmalısınız.

Örneğin ; yazı yayınlatacağınız site de “sokak modası” ile ilgili bir paylaşım yoksa eğer ve sizin sitenizde “sokak modası” paylaşımlarınız bulunuyorsa, bu gibi durumlarda moda sitesinden link almanız doğru olacaktır. Bunun haricinde eğer moda ile ilgili haber yayını yapan bir siteden link alacaksanız, içeriğin karma olması ve çok daha fazla içeriğin de bulunuyor olmasından dolayı, bu tarz bir siteden tanıtım yazısı almanız, her hangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

778 View

Leave a Comment