Herkese Selamlar,

Bugün sizlere yepyeni bir konu ile en iyi bilgileri vermeyi amaçladık ve bunun içinde özellikle google news kayıtlı sitelerden tanıtım yazısı almak ne işe yarar ve faydası nelerdir sorularını cevaplayacak ve böylelikle sizlerinde bu konularda ki sıkıntılarınızı gidereceğiz. Çünkü özellikle son aylarda, bir çok kişinin google news kayıtlı sitelerden tanıtım yazısı satmaya başlaması ile birlikte, site sahipleri tam olarak ne yapacaklarını bilmemektedirler.

Size bu konuyu çok basit olarak anlatacak ve her zaman yaptığımız gibi, mecazi olarak olaylara yaklaşarak, çok net bir anlatım da bulunacağız. Bu konuda gene sokaklarda ve yaşam alanlarımızdan örneklendirerek, çok kısa şekilde açıkladıktan sonra, sizlere tam olarak sitenize etkisinin neler olacağından bahsedeceğiz.

Öncelikli olarak google news kayıtlı siteler ile normal internet sitelerini ikiye ayırarak ele alırsak eğer, birini çok büyük bir avm olarak düşünelim ve bir diğerini ise herhangi bir işletme olarak ele alalım. Bugün bir avmnin içerisinde çeşitli mağazaların bulunması ile birlikte, insanlar alışveriş için tercih ettikleri avmelerde, yemeklerini yiyebiliyor, elbiselerini alabiliyor ve temel ihtiyaç gıdalarını en uygun fiyatlara giderebiliyorlar. Burada ufak bir işletmenin ise çeşit sınırının olması ve kullanıcıya vereceği hizmetlerin belirli olması nedeni ile sadece ihtiyaç sahiplerine, satış yapabiliyorlar.

İşte burada da gördüğünüz gibi, birinde günlük binlerce insan sadece gezmek için dahi avmleri tercih ederken, ufak bir işletmede ise bir kaç dakika da işini halletmektedirler. Bu durumun internet üzerinde ki etkisi ise google news kayıtlı bir siteden alınan tanıtım yazısı ile normal bir siteden alınan tanıtım yazısı arasında ki farkı en iyi şekilde göstermektedir.

Normal bir siteye sadece ihtiyacı olanlar giriş yaparken, google news kayıtlı sitelerin, genel itibari ile gündem haberleri, teknoloji ve spor konuları sizlere sunmaları nedeni ile çok daha fazla tercih edilmektedir.

Bu tercihler ile birlikte, ulaşmış oldukları kitleler çok daha fazla olmakta ve bir site içerisinde her türlü bilgiyi kullanıcılarına sunmaktadırlar. Sizlerde google news kayıtlı sitelerden tanıtım yazısı alarak, milyonlarca kişiye ulaşabilir ve böylelikle hedefinize çok daha kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.

Google News Kayıtlı Sitelerden Yazı Almanın Faydaları

 • Hitiniz doğal olarak artar.
 • Alexa değeriniz düşer.
 • Pagerank değeriniz yükselir.
 • Otoriter bir siteden link aldığınız için, sitenizin kalitesi artar.
 • Siteniz ana hedef kelimesinde, çok büyük yollar kat eder.
 • Almış olduğunuz bu yazı ile SEO’nun en etkin yöntemlerinden birini kullanmış olursunuz.

Saygılarımla,

Ahmet ŞAHİN

Kreatif Direktör

2488 View

“Google News Kayıtlı Sitelerden Tanıtım Yazısı Almak” için 2 cevap

 1. kotpantolon dedi ki:

  Hocam yazı güzel fakat 1-2 tane site ismi yazsaydınız 2-3 kez okudum sadece kazanımlarını anlatmışınız nerden alacağımız anlatılmamiş…

 2. hünkar dedi ki:

  hocam merhabalar google de news kayıtlı siteleri bulabilmemiz için herhangi bir kısayol varmı bir sitenin google news e kayıtlı olduğunu nasıl anlarız,
  cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Leave a Comment