Özellikle son algoritma ile birlikte tam olarak ayyuka çıkan google news kayıtlı siteler, aslında 2014 yılında değil, 2006 yılında yayın hayatına başladı ve o günlerden günümüze kadar etkili bir şekilde yavaş yavaş yükselerek geldi. Şimdi burada öncelikli olarak iyi bir analiz yapılması gerekiyor ve googlenin ne yapmak istediğini iyi çözmeliyiz.

Google arama motoru ve keze rakipleri olan yandex ve bing arama motorları da, en güncel bilgileri arama motorunu kullananlara vermek niyetindeler. Bunun için de özellikle haber sitelerini ön plana çıkardılar. Örneğin kişinin aramak istediği terim, “fonksiyonlar nedir” “türev neye yarar” ise eğer, burada köklü internet sitelerinden ve bu tarz mevcut sayfalardan veriler ilk sayfaya gelmektedir.

Ancak bu aramalarda güncel veriler ise direk olarak news kayıtlı sitelerden gelmektedir. Örneği “Başbakan” “Benzin” gibi aramalarınızda, haber sitelerinde ki en güncel veriler karşınıza çıkmaktadır. Durum böyle olunca da, bir çok güncel veri için anında news kayıtlı siteler resimli olarak ön plana çıkmaktadır.

News kayıtlı sitelerin amaçlarına doğru kullanılması ile birlikte, insanlara kaliteli bilgiler sunuyor oldukları gibi spam haberler yaparak da sadece hit odaklı çalışmalar da karşımıza çıkmaktadır. Arama motoru bu tür yayınları haber olarak algıladığı için, üst sıralarda çıkarmakta ve bu da spam haber olarak web dünyasını etkilemektedir.

Her ne kadar yasal olmasa da, film izleme sitelerinin çok fazla hit alması nedeni ile haber sitelerinin film izle, dizi izle gibi bir çok kelimede spam haber yaparak, hit almaya çalıştıklarını görebiliyoruz. Hatta webmasterler için bu konu oldukça can sıkıcı olabilmektedir.

Ama google news kayıtlı sitelerden tanıtım yazısı yada backlink paketleri satın alarak, tüm bu işlemleri kendi lehinize de çevirebilirsiniz. Çünkü bu sayede, mevcut olan haber içerisinde sizin linkiniz olacağı gibi, ayrıca anahtar kelimenizde de yükselişe geçebileceksiniz.

Burada ne kadar fazla google news tanıtım yazısı edinirseniz eğer, bu sizi doğal olarak üst sıralara çıkaracaktır ve sizlerde hedefinize çok daha kısa sürelerde ulaşabileceksiniz.

Ahmet ŞAHİN
Kreatif Direktör

4085 View

“Google News Kayıtlı Sitenin Önemi” için 5 cevap

 1. kazım kıs dedi ki:

  hocam kolay gelsin, news kayıtlı web sitelerinin seoda etkisi nedir acaba,kelime bazlı yükselmede etkisi olabilirmi

 2. Ahmet Şahin dedi ki:

  Kazım Kıs bey,

  Anahtar kelimelerin aramalarda yükselmesi için önemli olan desteklenmesidir. Şöyle ki ;

  Siz çiçek ile ilgili iş yapıyorsunuz ve sitenizde buna elverişli. Almış olduğunuz backlinkler ise bunun ile alakalı olması durumunda, hem tanıtım yazılarında ve hemde backlinlerde direk etki göreceksiniz.

  Google news kayıtlı siteler ise özel olarak değerlendirilen siteler olması ve özellikle girilen haberlerin direk birinci sayfada, üst sırada çıkması ile birlikte, size hem hit olarak dönüş yapmaktadır, hem anahtar kelimelerde yükseliş sağlamaktadır ve hemde eğer yazılan tanıtım yazısı oldukça etkili ise eğer, mutlaka sitenize yazı okuyup gelenler olacağı için, alexa değeri içinde oldukça faydalı olacaktır.

  Bu nedenle rakiplerinizi iyi analiz ederek, internet üzerinden yatırımlarınızı doğru yaparsanız eğer, mutlaka anahtar kelimelerde yükselişe geçecek ve bu yükseliş ile birlikte, başarıya ulaşabileceksiniz.

 3. Hakan Yılmaz dedi ki:

  Ahmet Bey merhaba,

  Moda ile ilgili bir site için tanıtım yazılarını moda ile ilgili sitelerden mi almak gerekir yoksa farklı sitelerden de almanın faydası olur mu?

  İyi çalışmalar..

 4. hocam peki bu google news kayıtlı siteleri ücretsiz nerden bulabiliriz

Leave a Comment