Son iki yazımızda genel olarak sizlere benzer sitelerden link almanın etkilerinden bahsetmeye çalıştık. Tabi ki sorularınızı bizimle paylaşarak, aklınıza takılanlara cevap bulabileceğiniz gibi, böylelikle neyin, nasıl yapılması gerektiğini daha iyi kavraya bilirsiniz. Son yazımız olan Aynı İçerikli Sitelerden Link Almak konusunda, sizlere moda sitelerinden (örnek modadır) nasıl link alabileceğinizi anlatmıştık.

Son yazılarımızı genel olarak özetlersek, moda sitesinin aynı içeriklere sahip olan bir siteden yazı alması istenilen sonucu vermeyeceği gibi, moda sitelerinin bir birleri içerisinde olmayan farklı kategorilerden link almasının da doğru olacağını sizlere belirtmiştik. Konu ile ilgili bir örnekte bulunmakla birlikte, farklı bir örnek daha gerekirse eğer, “gelinlik modelleri” genel bir anahtar kelime olmasından dolayı, sizlerin de site içerisinde böyle bir kelime varsa eğer, bu siteden yazı almanız sizlere istediğiniz sonucu vermeyecektir.

Ancak moda sitesinin birinde “prenses gelinlik modelleri” varsa eğer ve sizin sitenizde prenses gelinlik modeli yerine “straplez gelinlik modelleri” diye bir kategori bulunuyorsa, bu iki site bir birlerine referans olabilir ve link çıkışları yapabilirler. Çünkü burada, sizde olmayan ve talep olan bir bir ürün için (anahtar kelime) referans oluyor ve olan bir siteyi örnek olarak veriyorsunuz. Aynı şekilde diğer sitede bunu size yapabilir.

En çok tanıtım yazısı yayınlanan haber siteleri ise, tam olarak karma bir yapıya sahip olmalarından dolayı ve hatta günlük olarak yüzlerce farklı haberi sunuyor olmalarından dolayı ve çıkış kelimelerinin de “haber” öbeğinden oluşuyor olmasından dolayı, sizin sitenizin içeriği ile farklı olabilecektir. Bu nedenle haber siteleri üzerinden yazı almak sizlere istediğini sonucu verecektir.

Tabi ki burada bir çok haber sitesinin de, farklı haber sitelerinden link aldıklarını söyleyebiliriz. Ancak burada ki durum genel olarak sitelerde bulunan içeriklerin sürekli olarak değişmesi ve farklı olmasından kaynaklanmakta olup, bu sitelerin bir birlerinden link almaları yanlış değildir.

953 View

Leave a Comment