İnternet üzerinde bulunan reklam ağlarının her geçen gün artması ile birlikte, artık çok büyük paraların internet üzerinde döndüğünü söylememiz ve global ekonominin temellerinin de internet siteleri üzerinden atıldığını belirtmemiz yanlış olmayacaktır.

Hiç kuşkusuz en büyük reklam ağına sahip olan Google, reklam verenler için Adwords’u, reklam yayıncıları için de Adsense’yi kullanmaktadır. Tabi ki Google’nin reklam ağı içerisinde Youtube video reklamları da bulunmakla birlikte, ayrıca resim reklamlarında beta olarak Amerika’da şuan da çalışmaya devam etmektedir.

Google’den sonra en büyük reklam firmalarının yerel olduğunu belirtelim. Genel olarak ulusal bazlı çalışmak isteyen firmalar olsa da, ne yazık ki reklam veren yetersizliğinden dolayı, Google reklam ağını yıkamamaları ve çok fazla reklam verenin de Adwords’u tercih etmesinden dolayı, yerel reklam firmalarının oldukça güçlü olduğunu belirtelim.

Burada yerel reklam firmalarının anlaşmalı oldukları internet siteleri üzerinde banner reklam alarak müşterilerine sunmaları, popup reklam, text reklam, splash reklam, tık başı çeşitlerini de müşterilerinin hizmetine vererek, yerel yayıncı kuruluşlara kazanç sağladıklarını söyleyebiliriz.

SEO araçlarından olan ve reklam türü olarak da bir çok firma tarafından tercih edilen tanıtım yazıları da, aslında doğru kullanılması ile istenileni en iyi şekilde vermektedir.

Çünkü tanıtım yazısı hem size backlink sağlamakta ve hemde sizi milyonlarca insana duyurabilmektedir. Bir banner reklamı ile ulaşabileceğiniz kitleye sadece kısa süreli bir resim veya bir video ile amacınızı anlatmaya çalışmak ile tanıtım yazısı ile kendinizi tanıtmak arasında çok büyük farklar bulunmaktadır.

İçerik Pazarlama ile ilgili olarak Öncel Ajans’ın alanında uzman olması ve yılların tecrübesi ile sizlere en iyi hizmetleri veriyor olmasından dolayı, binlerce refaransımızın bizi tercih etmesinin en büyük nedenlerinden biri ve en önemlisi sizi milyonlarca kişiye en iyi şekilde tanıtmamız ve burada içerik olarak hazırlamış olduğumuz makalelerin, istediğiniz gibi sizin işlerinizi en iyi şekilde insanlara duyuran bir araç olmasıdır.

2876 View

“İnternet Reklam Çeşitleri” için 8 cevap

 1. kiralık panelvan diyor ki:

  Seo Calısma ve reklam ucretlerınız Arkadasım tarafından bayağı uygun fıyatla soylendı nakliyat alanında sızlerden yardım almak ısterım

  • Ahmet Öncel diyor ki:

   Selamlar. Detaylı bilgi için 0332 233 46 21 & 0542 822 59 92 numaralı hatlar üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

   Öncel Ajans / Ahmet ÖNCEL

 2. Max Teknoloji diyor ki:

  Birçok platformda size denk geldim çalışmalarınızı takip ediyorum.Başarılar.

 3. Kısa Film izle diyor ki:

  Bu site için link alacağım sizden

  • Ahmet Öncel diyor ki:

   Merhaba. Siteniz link çalışması için uygundur. Detaylı bilgi için 0332 233 46 21 & 0542 822 59 92 numaralı hatlar üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

   Öncel Ajans / Ahmet ÖNCEL

 4. Film izle diyor ki:

  Bnede Bu site için link istiyorum iyi çalışmalar

 5. nttgame diyor ki:

  Bu sene büyük Bütçe’de çalışma ile başlayacağız.
  Öncel ajans güveniyoruz

Leave a Comment