Herkese selamlar,

Bugün sizlere kaliteli bir web sitesinin nasıl olması gerektiğinden bahsedecek ve sizlerinde böylelikle iyi bir site açmanızı sağlayacağız. Tabi ki yazımızın başlığını okuyanların ilk olarak neden böyle bir konu açıldığını düşüneceklerini bildiğimiz için, öncelikli olarak sizlere neden bu konuyu açma gereği duyduğumuzu anlatmak istiyoruz.

SEO analizi yapmış olduğumuz bir çok bireysel müşterilerimiz yakınmış oldukları konularında başında, hit sıkıntısı ve arama motorlarından yükselememe sorunları bulunmaktadır. Bu nedenle bir çok SEO danışmanlığı hizmeti alarak, firmamız aracılığı ile kaliteli internet siteleri kurmayı amaçlamakta ve bu sitelerden doğal olarak para kazanacaklarını hesaplamaktadırlar.

Hizmet vermiş olduğumuz bir çok bireysel ve kurumsal müşterilerimize ilk olarak sormuş olduğumuz soruların başında, nasıl bir web sitesi oluşturmak istedikleri gelmektedir. Burada almış olduğumuz cevapların genel olarak arama motorlarında üst sıralarda olan ve dolayısıyla iyi hite sahip olan bir site kurmak istediklerini duyuyoruz.

Ancak bizim bu süreçte ilk olarak vermiş olduğumuz tavsiyelerin başında, bildikleri sektörlere yönelmeleri gerektiğidir. Örneğin, iyi bir yazar olduğunuzu düşünüyorsanız, en iyi anlatım yapabileceğiniz sektörleri bulmak ve buna göre kendinize kaliteli bir web sitesi oluşturmak çok daha iyi ve verimli olacaktır. Böylelikle kısa vadeli işlerden ziyade uzun vadeli işler yapacağınız için, sizlerde başarılı bir süreç geçirebileceksiniz.

Burada önemli olan bir diğer detay ise, içerik editörü müsünüz ? Yoksa webmaster misiniz ? Sorusunu kendinize sormanız ve doğru cevap vermeniz olacaktır. Unutulmamalı ki taşıma suyu ile değirmen dönmez ve herkes en iyi bildiği işi yapmakla başarıya ulaşır. Sizlerde seçiminizi yaparak, bu soruyu kendinize sormalısınız.

Sonrasında ise eğer, sadece bireysel olarak çalışmayı düşünüyorsanız, onlarca web sitesi kurmanız sizin sadece kaybetmenize neden olacaktır. Bunun yerine, sağlıklı bir şekilde çalışan üç adet web sitesi ile hedeflerinize çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Burada iyi bir internet sitesi sahibi olmak webmaster olmanıza gerek olmadığı gibi, kaliteli içeriğe sahip olarak sadece başlangıç düzeyinde ki SEO çalışmaları ile sizlerde hedeflerinize en kısa sürede ulaşabileceksiniz.

Ahmet ŞAHİN
Kreatif Direktör

1507 View

Leave a Comment