Öncelikli olarak şunu belirtelim ki ; dış bağlantının önem kadar, iç bağlantılarında önemi bulunmaktadır. Ancak bu söylem, iç seo çalışması aracılığı ile üst sıralarınıza çıkacağınızın bir göstergesi değildir.

Çünkü tek bir sayfalık internet sitesinin bile günümüzde aramalarda ilk sıralarda çıktığını görebiliyoruz. Bunun sebebi tabi ki sitenin sahip olmuş olduğu backlink olsa da, genel olarak doğru bir site için iç link çalışmalarının önemi büyük olmaktadır.

Tek bir sayfalık siteniz için almış olduğunuz backlink yada tanıtım yazısı sizi birinci sayfaya çıkarıyor olsa da, sizin sitenizden çok daha sonra kurulan bir sitenin önünüze geçeceğini unutmamalısınız.

Yeni kurulan bu sitenin doğru bir alt yapıya sahip olması sonrasında, istediği gibi aramalarda üst sıralarda bulunmasının kaçınılmaz olacağını söyleyelim. Genel olarak site içi linklemeleri mutlaka çapraz şekilde, anahtar kelime odaklı ve yazı yada kategori odaklı yapmalısınız.

Örneğin bu yazımızda, size hem anahtar kelimemiz ile site içi linkleme yapacağız, hem farklı bir yazımıza link vereceğiz ve hemde aynı şekilde farklı bir sayfamız için de linkleme yapacağız.

Tanıtım yazısı ile sitelerinizi güçlendirmek oldukça kolay ve etkili olduğunu unutmamalısınız.” Görüldüğü üzere, bu cümle içerisinde ki ilk iki kelime linklenmiş olup, bizim anahtar kelimemizdir.

“En iyi backlink paketleri ile sitenizi aramalarda üst sıralara çıkarabilirsiniz.” Bir sayfamız olan backlink paketleri sayfasına, bu yazmızda link verdik.

“İçerik Pazarlama ile ilgili olarak aklınıza takılanlara “İçerik Pazarlama Nasıl Yapılmalı” yazımızda cevap bulabilirsiniz.” Aynı şekilde bu cümlemizde ise farklı bir yazımıza link vermiş bulunuyoruz.

Bu linkler hem sitede bulunan ziyaretçilerin sitenizde ki aynı içeriğin farklı versiyonlarını bulmalarına kolaylık sağlayacaktır ve hemde link vermiş olduğunuz yazılarınız, anahtar kelimeleriniz, sayfalarınız daha da güçlü olacaktır. Böylelikle bir kişinin arayışlarına uygun bir yazıyı bulmasını çok daha kolay bir şekilde bulmasına olanak sunmuş olacaksınız.

1050 View

Leave a Comment