Her geçen gün yeni sorular ile karşılaşmamız mümkün olduğu gibi, biz bugün sizlere dün yazmış olduğumuz yazının devamını getireceğiz. Bildiğiniz gibi bir önceki yazımızda sizinle, tanıtım yazısı nasıl yazılmalı üzerine konuşmuş ve burada sizlere yazılan makalenin okuyanlara direk ne iş yaptığınızı anlatmanız gerektiğini söylemiştik. Bu konuya yüzeysel olarak tekrar değinirsek eğer, bir sağlık ürünü satıyor yada bir film sitesi sahibi iseniz eğer, tanıtım yazısında sadece link çıkışlarından alacağınız verimi değil, okuyanların sitenize girmesini de sağlamalısınız. Çok saçma yazılarda gördüğümüz için, sizlere bu konuda önerimiz yazarınızı doğru belirlemeniz yada sizin yazı yazmanızdır.

Çünkü bu yazılarda, yazıyı yazan kişinin sizin sitenizi iyi bilmesi yada araştırması gerekiyor. İyi bir yazar öncelikle sitenizi analiz eder ve vermiş olduğunuz hizmete göre iyi bir yazı yazarak, anahtar kelimelerinizi bu yazı içerisinde geçirir. Peki bu yazılar nasıl yazılmalı ? anahtar kelime yoğunluğu % kaç olmalı ? yazılarda html tagları kullanmak gerekiyor mu ? bu soruların tamamına bu yazımızda cevap vermeye çalışacak ve sizlerinde bu konuda bilgilenmesini sağlayacağız.

İlk olarak bu yazılar sizi tam olarak anlatmalı ve kişiye sağlamış olduğunuz hizmetler detaylı bir şekilde belirtilmelidir. Anahtar kelime sayısı maksimum üç adet olacağı gibi, her anahtar kelime için %3,38’lik bir yoğunluk olması gerekmektedir. Örneğin anahtar kelimeniz tek bir kelimeden oluşuyorsa ve yazıda 300 kelimelik bir makale ise, bu 300 kelimelik makale içerisinde sizin anahtar kelimeniz maksimum 9 yada 12 kere geçmelidir. Eğer yazınız içerisinde 3 anahtar kelime varsa ve her anahtar kelime 10 kere geçirilse ortalama da, bu da yazının 30 kelimesinin sizin anahtar kelimeniz ile dolmasına neden olacaktır.

Bu anahtar kelimelerin önemini ise kalın, italik ve altı çizgili gibi taglarla göstermelisiniz ki, öğrencilik dönemlerimizde en çok kullandıklarımızda gene bu gibi işaretler olmuştur. Tüm bunları size sağlayacak olan ise, işinde uzman bir yazardır. Eğer yazınızı siz yazacaksanız mutlaka anahtar kelime yoğunluğuna dikkat etmeli ve yazıyı tabiri caizse inci gibi işlemelisiniz.

Selam ve Saygılarımla,

Ahmet ŞAHİN

1463 View

Leave a Comment