Webmaster’lerin en çok merak ettiği soruların başında, “tanıtım yazılarının sitelerimize ne gibi faydası olur ?” sorusu bulunmaktadır. Bugün sizlere en iyi yöntemler ile bu sorunuza cevap verecek ve sizlerin de böylelikle, tam olarak nelerin fayda sağlayacağını görebileceksiniz.

Sizlere her zamanki gibi, daha belirgin örnekler verecek ve teknik terimler ile boğuşturmadan, vermiş olduğumuz örnekler ile tanıtım yazısının, backlinkin, sosyal medya linklerinin ve daha bir çok çeşitli dış link bağlantılarının tam olarak ne işe yaradığını tüm detayları ile anlatmayı çok daha uygun gördük.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, her web sitesi bir işletme konumundadır. Burada sitenin büyüklüğüne ve çalışan kişilere göre çeşitli değişiklikler gözlenebileceği gibi, bu işletmenin büyüklüğünü de göstermektedir. Bu işletme için ihtiyaç duyulan en büyük araç ise, SEO olmaktadır. Yani arama motoru optimizasyonudur. Çünkü insanların sizleri bulması ve sizin onlara vermiş olduğunuz bilgileri alabilmesi için sizi tanıması ve en önemlisi size ulaşması gerekmektedir.

Tıpkı yıllardır mahallemizde bulunan esnaflar gibi, bizlerde internet üzerinde bir çeşit esnaflık yapıyoruz. Kimimiz, müşterinin gelmesini beklerken, kimimiz ise müşterilere satış yapabilmek için her türlü yolu deniyenlerdeniz. İşte biz bugün, her türlü yolu deneyenlerden ve başarılı olanlardan olmak için, ihtiyacımız olanlardan bahsedeceğiz.

seo

Tabi ki bunun için en önemli silahınız dış link olduğu için, sizlerde her türlü linki doğru bir şekilde almalısınız. Örneğin, sadece footer backlink size ne kadar fayda getirebilir ? Veya sadece tanıtım yazısı ne kadar süre etkisini koruyabilir ? İşte burada önemli olan ne istediğiniz değil, isteyenlere neler verebildiğinizdir. Bu nedenle sizlerde sitelerinizi sadece belirli bir dış linke bağlamak yerine, bir kaç çeşit yönteme başvurmalısınız.

Bu yöntemler, footer backlink, sosyal medya paylaşımları, çeşitli etkisi olan backlinkler ve tanıtım yazısıdır ki, en önemlisi sizlerin ne iş yaptığınızı detaylı bir şekilde anlatmış olduğu için, tanıtım yazısı olmaktadır.

Tanıtım Yazısının Faydaları ;

  • Alexa değeriniz düşer,
  • Pagerank değeriniz artar,
  • Sitenizin kalitesi ve doğru orantıda hiti artar,
  • Otoriter bir site olma yolunda emin adımlar ile ilerlersiniz.

Saygılarımla,

Ahmet ŞAHİN
Kreatif Direktör

940 View

Leave a Comment